Aller au contenu
logo-MacKnivesPL-zloty
Search
L'artisanat japonais
pour la cuisine de demain
Qualité japonaise fiable
Profitez de la cuisine!
Ressentez la netteté
Il est temps d'agir !
znaki mac222

livraison gratuite à partir de 350 PLN

*cela ne s’applique pas au paiement à la livraison.

JU-65

115.20 brutto

(0 avis client)

En stock

Informations complémentaires

Type de couteau

, ,

Longueur de la lame (mm)

Longueur totale (mm)

Poids du couteau (g)

Type d\'acier

Dureté de l\'acier Rockwell

Résistant aux taches

Gérer

Avis

Il n’y a pas encore d’avis.

Afficher les commentaires dans toutes les langues (1)

Soyez le premier à laisser votre avis sur “JU-65”

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Japanese Vegetable Knife – japoński kuchenny nóż do warzyw.
Tasak do warzyw z okrągłym uchwytem. Do krojenia oraz siekania warzyw i owoców.Zaostrzony z obu stron (ostrze V). Zwycięzca konkursu na najlepszy nóż roku 2011 w  najbardziej prestiżowym magazynie kulinarnym Stanów Zjednoczonych „ Cook’s Illustrated”.

Ostrze 165 mm

Polecany przepis

Domowy posiłek japoński

Naucz się przyrządzać tradycyjne japońskie potrawy dzięki temu przewodnikowi krok po kroku. Tradycyjne japońskie potrawy składają się zazwyczaj z kilku różnych dań z ryżem i zupy. Jednak nawet jeśli wcześniej gotowałeś japońskie jedzenie, ustalenie, co się z tym wiąże i jak połączyć potrawy, aby zachować równowagę, może być nieco trudne. Ten przewodnik pomoże rozwikłać tajemnicę.

 

Składniki:

solony łosoś
biały lub brązowy ryż japoński
tamagoyaki omlet japoński
zupa miso z tofu
natto
świeże warzywa z sałatką sezamową

Dzień przed posiłkiem zacznij przygotowywać łososia. Weź filet z łososia dowolnej wielkości i osusz ręcznikiem kuchennym. Obficie posypać łososia z obu stron solą. (Jeśli masz sake do gotowania, polej rybę i posmaruj ją solą, aby zmniejszyć możliwy rybi zapach).
Ponownie zawiń łososia w papierowy ręcznik i odstaw do lodówki na noc. Jeśli to możliwe, połóż je na ruszcie lub durszlaku na talerzu, pomoże to zapobiec zamoczeniu podczas usuwania wody w procesie solenia.Następnego dnia zacznij przygotowywać ryż około 40 minut przed posiłkiem. Jeśli wcześniej nie gotowałeś ryżu po japońsku, sprawdź przepisy Japan Center na ryż biały i brązowy. Będziesz także chciał wyjąć natto z lodówki i zacząć namaczać wodorosty wakame do przygotowania zupy miso.

Podczas gdy ryż się gotuje, włóż łososia pod grill i rozpal na patelni, aby przygotować tamagoyaki. Chcesz grillować łososia przez około 15 minut, w zależności od wielkości, lub do momentu, aż będzie twardy w dotyku.

Odłóż tamagoyaki i łososia na kilka minut. Zacznij gotować wodę do sałatki sezamowej goma-ae i zupy miso. W międzyczasie posiekaj tofu do zupy i warzywa do sałatki.

Zrób teraz zupę miso i sałatkę sezamową. Sugerujemy użycie zupy miso z dodatkiem dashi w tym przepisie, aby uczynić sprawę nieco mniej skomplikowaną. Gdy zupa miso będzie gotowa, zacznij przygotowywać wszystkie pozostałe elementy.

Kiedy wszystko będzie gotowe, włóż natto do miski, dodaj saszetkę z sosem i dobrze wymieszaj. Teraz możesz cieszyć się domowym posiłkiem.

Wskazówki i informacje
– Do solenia łososia zdecydowanie zalecamy używanie soli kamiennej zamiast soli kuchennej. Sól kuchenną można łatwo przesolić, więc zachowaj ostrożność, jeśli chcesz jej użyć i upewnij się, że pylenie jest dość delikatne.
– Jeśli brakuje Ci czasu, możesz użyć odrobiny pasty sezamowej i posypać sezamem zamiast mieszać sos do sałatki sezamowej.

Vous aimerez peut-être aussi…

Zdjęcia ilustrujące przepisy na stronach produktowych wykorzystano z serwisów: photo-ac.com, freepik.com i pixabay.com na podstawie licencji udzielanych przez owe serwisy.

Si vous avez besoin d'aide pour choisir des couteaux, nous vous aiderons

Indiquez votre nom et prénom, votre numéro de téléphone et les heures auxquelles nous pouvons vous contacter. Nous parlons anglais et polonais.

Nous rappelons uniquement les numéros de téléphone avec l’indicatif régional polonais +48.