Przejdź do treści
logo-MacKnivesPL-zloty
Japońskie rzemiosło
dla kuchni jutra
Niezawodna japońska jakość
Ciesz się gotowaniem!
Poczuj ostrość!
Już czas, zacznij działać!
znaki mac222

DARMOWA DOSTAWA

Przy zakupie towaru od 350 PLN na terenie Polski, nie dotyczy płatności pobraniowych. Przy zakupie od 150 Euro do Wielkiej Brytanii oraz krajów Unii Europejskiej z wyłączeniem Cypru i Malty.

Historia MAC Corporation

Znak towarowy „MAC” pochodzi od słowa MACROCOSMOS do zbudowania nazwy użyto trzech pierwszych liter tego słowa. Założyciel firmy Pan Tatsuo Kobayashi wybrał to wyrażenie ponieważ chciał aby noże kuchenne MAC były stosowane na całym świecie.

Wszystko zaczęło się w 1954 roku. Podczas studiów w Collage of Arts w Chicago Tasuo Kobayashi pracował jako kucharz w jednej z licznych restauracji zatrudniających studentów. Zestaw noży kuchennych, którymi w ów czas się posługiwał nie należał do tych ułatwiających pracę. Ciężkie, nieporęczne, wiecznie tępiące się noże kuchenne były nie tylko niezwykle ciężkie w konserwacji, lecz także przez swoją budowę utrudniały pracę całego zespołu.

Po zakończeniu studiów w 1958 roku, Tasuo Kobayashi wrócił do swojej ojczystej Japonii. Pałał się on różnego typu zajęciami, jednak bezpieczne noże o zaokrąglonej końcówce ciągle przyciągały jego myśli. Tak, w 1965 roku, powstała firma MAC Corporation, której misją jest tworzenie bezpieczniejszych, ostrzejszych, lżejszych i wygodniejszych w użyciu noży. Od czasu powstania firmy, MAC

Główna siedziba firmy znajduje się w rodzinnym mieście Tatsuo Kobayashiego – Sakai. Natomiast główna hala produkcyjna MAC, znajduje się w miejscowości Seki w obszarze Gifu, gdzie 20. najwyższej klasy rzemieślników produkuje najlepsze noże kuchenne.

Ostrza noży MAC wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, o idealnych proporcjach węgla ok.0,75%, chromu ok.13,5%, wanadu i molibdenu, dzięki czemu możliwe jest ich długoletnie użytkowanie, zaś uchwyty powstają z czarnego drzewa Pakka (Pakkawood) nadając nożom wyjątkowy wygląd i charakter.

Noże kuchenne z serii Profesional posiadają wzmocnienia ze stali nierdzewnej pomiędzy rękojeścią a ostrzem powodując ich doskonałe wyważenie.

Historia miasta Seki

Kolebka sztuki kucia noży


Około 700 lat temu, podczas Ery Kamakura, setki zbrojmistrzów, uciekło z miast gdzie toczyła się wojna i przeniosło się do miasta Seki, szukając dobrej jakości gleb, wody i węgla drzewnego, który jest tak niezbędny do wyrabiania mieczy. Od tamtej pory noże z Seki były cały czas udoskonalane, powstała także tam charakterystyczna technika kucia mieczy.

Po zakończeniu okresu walk, zapotrzebowanie na miecze spadło, a wielu z zbrojmistrzów zajęło się produkcją przedmiotów, w tym noży stosowanych w rolnictwie i gospodarstwach domowych. Niezależnie od zastosowania, wyroby produkowane w Seki, były cały czas najwyższej jakości, wytwarzane w pełni przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia. Miecze stały się znane jako „ostre nóże, które nie miały prawa pęknąć lub się nawet zgiąć „.

Po Rewolucji Meiji, do produkcji noży oraz innych ostrych narzędzi stosowanych w gospodarstwach domowych zaczęto wprowadzać nowe technologie.

Seki jest obecnie uznawane za jeden z największych ośrodków produkcji sztućców na całym świecie, porównywalne do Solingen w Niemczech.

Pomimo upływu czasu i i wprowadzenia nowych technik, które zmodernizowały produkcję japońskich noży, nadal są one wytwarzane zgodnie z tradycyjną metodą japońskich mistrzów z Seki.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze noży, pomożemy Ci

Podaj swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz godziny w jakich możemy skontaktować się z Tobą.

Oddzwaniamy tylko pod numery telefonu z polskim numerem kierunkowym +48.