Aller au contenu
logo-MacKnivesPL-zloty
Search
L'artisanat japonais
pour la cuisine de demain
Qualité japonaise fiable
Profitez de la cuisine!
Ressentez la netteté
Il est temps d'agir !
znaki mac222

livraison gratuite à partir de 350 PLN

*cela ne s’applique pas au paiement à la livraison.

SS-1

14.40 brutto

(0 avis client)

En stock

Informations complémentaires

Longueur de la surface d\'affûtage (mm)

Longueur totale (mm)

Poids (g)

Avis

Il n’y a pas encore d’avis.

Afficher les commentaires dans toutes les langues (1)

Soyez le premier à laisser votre avis sur “SS-1”

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

SS-1

SS-1  to niewielka ostrzałka do ostrzenia na mokro. Długość powierzchni ostrzącej to 65 mm. Całe narzędzie pracy mierzy 180 mm, a waga wynosi 50 gramów. Przy pomocy tej niewielkiej za to bardzo poręcznej ostrzałki z łatwością przywrócisz swoje ostrza do dawnej świetności. Bezproblemowo zmieści się w kieszeni. Do jej produkcji zastosowano wytrzymałe materiały, dzięki czemu będzie można z niej korzystać przez bardzo długi czas. Ostrzenie przy jej pomocy jest bardzo proste, ponieważ wystarczy kilka pociągnięć nożem, żeby go naostrzyć. 

Dzięki jej mobilności możemy ją zabrać ją zawsze ze sobą przez co, nawet jeśli trafimy na stępiałe narzędzia, nie będziemy musieli się martwić, gdyż zawsze będziemy mogli je naostrzyć. Niezależnie od tego, czy będzie znajdować się w domu, czy w kuchni restauracyjnej ta ostrzałka pozwoli nam zachować ostrość noży. Informacje, jak dokładnie należy dobrać ostrzałkę oraz w jaki sposób ostrzyć noże znajdują się w specjalnie przygotowanym przez nas poradniku dotyczącym ostrzenia noży.

Polecany przepis

Oden Hot Pot

Rozgrzej się w środku zimy dzięki temu klasycznemu przepisowi na oden. Gorący garnek z różnych składników duszonych razem w bulionie dashi, oden jest podawany zarówno na straganach z jedzeniem, jak i przyrządzany w domach, zwykle przy użyciu dużego garnka i kuchenki elektrycznej, która jest umieszczana na stole w jadalni, aby każdy mógł przyczynić się do przygotowania odenu. Dlaczego nie spróbować zrobić tego odenu również we wspólnocie?

1 paczka japońskiej rzodkiewki daikon (ok. 10 cm długości)
1 opakowanie chikuwa
smażonego tofu 
1 opakowanie abura age
1/2 opakowania mochi
1 opakowanie konnyaku
1 arkusz wodorostów konbu
4 jajka, gotowane i obrane
4-6 łyżek sosu sojowego
4-6 łyżek mirin
1 opakowanie gobo maki ciastek korzeniowych łopianu
1 opakowanie musztardy karashi

Pierwszym krokiem jest przygotowanie składników poprzez pokrojenie daikon i chikuwa na małe kawałki. Następnie pokrój tofu z mochi i abura na pół, w poprzek środka. Zrób małą dziurę w wieku abura, aby zrobić kieszeń i włożyć mochi do środka. Wsuń wykałaczkę po obu stronach otwartego końca iz powrotem, aby trzymać ją razem podczas gotowania.
Następnie konnyaku pokrój w trójkąty i gotuj na osobnej patelni przez kilka minut. Robiąc to, weź cały kawałek wodorostów konbu i zanurz go w wystarczającej ilości wody (około 1 litra), aby całkowicie go zakrył przez około 20 minut.

Następnie dodaj namoczone wodorosty konbu i wodę, w której je namoczyliśmy, do dużego garnka i powoli doprowadź do wrzenia (zdejmij z ognia tuż przed tym, jak woda się zagotuje). Teraz wlej 4-6 łyżek sosu sojowego i mirinu przed dodaniem rzodkiewki daikon i konnyaku do garnka, gotuj na wolnym ogniu przez około godzinę.

Gdy to zrobisz, dodaj chikuwa, gobou-maki i jajka do garnka i gotuj na wolnym ogniu przez kolejne 40 minut. Następnie dodaj mochi owinięte w kinchaku abura age i gotuj na wolnym ogniu przez kolejne 20 minut.

Teraz, gdy twój oden jest już gotowy, umieść duży garnek na środku stołu i pozwól każdemu służyć sobie, biorąc kilka składników (w tym konbu, które możesz pokroić w garnku) i trochę zupy w mała miska. Oden jest zwykle podawany z japońską musztardą zwaną karashi, więc dodaj niewielką ilość karashi do każdego kęsa odenu i ciesz się tym pysznym posiłkiem.

Wskazówki i informacje
– Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele innych składników, które są świetne na oden. Niektóre z nich to ziemniaki, marchewki i gotowana ośmiornica, jeśli czujesz się odważny.
– Hon tsuyu to świetny sposób na zrobienie bulionu ze względu na swoją prostotę, ale możesz również użyć proszku dashi lub nawet zrobić własne dashi, jeśli wolisz. Możesz nawet użyć gotowego bulionu udon na oden. Jeśli zdecydujesz się użyć gotowego bulionu dashi, możesz pominąć w przepisie wodorosty kombu i ich przygotowanie.
– Oden jest tradycyjnie podawany w Japonii z sake, więc wypij trochę sake i delektuj się nim w całkowicie autentyczny (i przyjemny) sposób.

Vous aimerez peut-être aussi…

Zdjęcia ilustrujące przepisy na stronach produktowych wykorzystano z serwisów: photo-ac.com, freepik.com i pixabay.com na podstawie licencji udzielanych przez owe serwisy.

Si vous avez besoin d'aide pour choisir des couteaux, nous vous aiderons

Indiquez votre nom et prénom, votre numéro de téléphone et les heures auxquelles nous pouvons vous contacter. Nous parlons anglais et polonais.

Nous rappelons uniquement les numéros de téléphone avec l’indicatif régional polonais +48.