Aller au contenu
logo-MacKnivesPL-zloty
L'artisanat japonais
pour la cuisine de demain
Qualité japonaise fiable
Profitez de la cuisine!
Ressentez la netteté
Il est temps d'agir !
znaki mac222

livraison gratuite

Lors de l’achat de marchandises à partir de 350 PLN en Pologne, cela ne s’applique pas au paiement à la livraison. Lors de l’achat à partir de 150 euros vers la Grande-Bretagne et les pays de l’Union européenne, à l’exclusion de Chypre et de Malte

SKS-105

391.20 brutto

(0 avis client)

En stock

Informations complémentaires

Type de couteau

, ,

Longueur de la lame (mm)

Longueur totale (mm)

Poids du couteau (g)

Type d\'acier

Dureté de l\'acier Rockwell

Résistant aux taches

Gérer

Avis

Il n’y a pas encore d’avis.

Afficher les commentaires dans toutes les langues (2)

Soyez le premier à laisser votre avis sur “SKS-105”

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

SKS-105 to wąski nóż kuchenny, który idealnie nada się do filetowania i zastąpi noże do pieczywa czy ciast.
Długie na 260 mm ostrze o twardości 60 stopni w skali Rockwella w połączeniu z całkowitą długością noża 390 mm zakończonego uchwytem z drewna pakka, z całkowitą wagą 250 g pozwoli na szybką i efektywną pracę zarówno w profesjonalnej kuchni jak i domowym zaciszu.

Polecany przepis

Unagi Hitsumabushi – miska ryżu z grilla

Dzisiejszy dzień jest dla mnie bardzo stresujący. Szef Kuchni Satō obiecał mi, że dziś da mi dwie niezwykle istotne lekcje. Pierwszą z nich będzie ostrzenie noży, które „nie będzie powodować niszczenia połowy kuchni” (jak na ponad 70-letniego Japończyka ma on dalej dość ostre poczucie humoru). Drugą z nich będzie przyrządzenie niezwykle ważnej dla niego potrawy. O ile naukę gotowania to jeszcze rozumem, to myślałem, że japońskie noże kuchenne nie wymagają tak częstego ostrzenia…

Jak się okazało dzisiaj okazało ostrzałka do noży może jednak się okazać łatwiejsza w użyciu niż myślałem. Wszystkie noże kuchenne przetrwały ten dzień. I nic nie zniszczyłem. Niesamowicie się wzruszyłem podczas nauki gotowania Unagi Hitsumabushi. Choć na pierwszy rzut oka to tylko miska ryżu z grilla to historia Szef Satō z nią związana niezwykle mnie wzruszyła. Danie to pochodzi z Nagoi, jego rodzinnego miasta, które było bardzo zniszczone po wojnie. Mama Szefa Satō gotowała całej rodzinie tę potrawę podczas odbudowy miasta. Danie to należy podawać w określony sposób. Musi być podzielone na cztery części. Pierwszą spożywamy bez zmian, drugą z dodatkiem nori, szczypiorku i przypraw, trzecią z dużą ilością bulionu, tak by przypominała zupę, zaś czwartą w sposób jaki nam najbardziej smakuje. To fascynujące, że tak prosta potrawa może kryć w sobie tyle tajemnic!

Do przygotowania Unagi Hitsumabushi – miska ryżu z grilla potrzebujemy:

 • 160g świeżego ryżu gotowanego na parze
 • 1. grillowanego filetu z węgorza unagi
 • szczyptę japońskiego pieprzu sansho w proszku
 • wodorostów nori
 • szczypiorku
 • pastę wasabi
 • bulionu dashi

 

sos unagi:

 • 2 łyżki mirinu
 • 1 łyżka sake
 • 2 łyżki sosu sojowego
 • 1 łyżka miodu

 

Sposób przygotowania:

Zaczynamy od przygotowania sosu unagi: dodajemy wszystkie składniki do rondla na średnim ogniu. Mieszamy aż do uzyskania równomiernego połączenia, aż sos zgęstnieje.

Sięgamy po profesjonalne noże kuchenne, z których wybieramy model SKS-105 z Serii Ultimate, którym siekamy wodorosty nori i szczypiorek.

Kroimy filet z unagi na małe paski.

Pierwszą porcję ryżu wkładamy do miski i wierzch skrapiamy sosem unagi. Następnie umieść na nim paski unagi, a następnie posyp pieprzem sansho i nori.

Na drugą porcję ryżu po umieszczeniu w misce kładziemy paski unagi i doprawiamy posiekaną dymką, wodorostami norii pasta wasabi.

Do trzeciej porcji dodajemy trochę ryżu, a następnie dodajemy gorący bulion dashi po czym dodaj wszystkie przyprawy.

Czwartą porcję przypraw w dowolny sposób.

Vous aimerez peut-être aussi…

Zdjęcia ilustrujące przepisy na stronach produktowych wykorzystano z serwisów: photo-ac.com, freepik.com i pixabay.com na podstawie licencji udzielanych przez owe serwisy.

Si vous avez besoin d'aide pour choisir des couteaux, nous vous aiderons

Indiquez votre nom et prénom, votre numéro de téléphone et les heures auxquelles nous pouvons vous contacter. Nous parlons anglais et polonais.

Nous rappelons uniquement les numéros de téléphone avec l’indicatif régional polonais +48.